ceturtdiena, 2010. gada 30. septembris

Venēcija

1. Vaporetto - ship stop
Ir cilvēki, kuriem sapnis ir redzēt Venēciju. Mēs dzīvojam 30min. attālumā no tās un kad vien sirds iegribēsies varēsim doties turp un ļauties milzīgajai tūristu plūsmai, nekaunīgo gondolistu skatieniem un iesprūst vēsturē.
Venēcija manas acis mieloja otro reizi, tādēļ izjūtas, kas mani apvija nebija tik sātīgas, tik uzlēcošas, tik sulīgas. Skatījos uz tiem tūristiem, kā vietējais, lai gan faktiski, es jau ar esmu tūrists, bet sirdī tā nejūtos. Es tak tepat dzīvoju!!!
Šoreiz apmeklējums bija virspusīgs, bet ar laiku iepazīsim dažādo Venēciju.
Venēcija atrodas Itālijas Ziemeļos Veneto provincē, kas izgūlusies uz 117 nelielām saliņām. Lai gan var likties, ka mazajās ieliņās, kas ir tik platas, lai viens cilvēks spētu izskriet tām cauri var viegli apmaldīties, tad vajag paturēt prātā dažus orientierus - lielākais kanāls Canale Grande, Piazza Rome (autoosta). Via Nuova. Uz ēkām var viegli pamanīt norādes, kas ved uz nozīmīgākajiem laukumiem.
2. Flag of Veneto region: lion and the Bible
Muzeju apmeklējumu atlikām uz 21.novembri, kad esot par velti, lai gan tikai rezidentiem, bet ar šo faktu drīzumā nokārtosim.
Fotogrāfiju aprakstīšu angliski, jo man draugi - brīvprātīgie aiz slinkuma nosūta mana bloga linku draugiem un ģimenei apskatei. Sanumurēšu un aprakstīšu ar latviski.
3. Tipical structure for Venice building: 1st shops, 2nd living floor, 3th floor for servants
1. Vaporetto. Ja parasti sabiedrisko transportu pilsētās iztēlojamies kā autobusu, tramvaju, trolejbusu, tad Venēcijā tas ir vaporetto - kuģi, kas nodrošina satiksmi starp salām.
2. Veneto reģiona karogs. Lauva ar bībeli rokās.
3. Tipiska Venēciju ēku struktūra. Pirmais stāvs bija paredzēts veikaliem, otrais dzīvošanai, trešais stāvs ar mazajiem lodziņiem - kalpotājiem.
4. School for gold dividers
5. View to Rialto bridge
4.  18.gs. skola, kurā varēja apgūt zelta dalīšanas mākslu.
5.  Rialto tilts ieguvis savu nosaukumu no rivo alto (augstais krasts). 1558.gadā pēc koka tilta sabrukšanas tika projektēts šis masīvais akmens tilts.
6.  Zīmes priekš laivām un gondolām. Piemēram, ātruma ierobežojums, jo pārvietojoties pārāk ātri, rodoties viļņiem tiek grauti ēku pamati.
7. We & view from Rialto bridge on Grand Canale
7. Mēs četri brīvprātīgie uz Rialto tilta ar skatu uz Lielo kanālu.
6. Signs for boats and gondolas
8. Pasts Venēcijā atrodas milzīgā ēkā. Es gan īsti neizpratu, kādēļ un kā viss notiek šajā pastā, jo ēka ir MILZĪGA, pat biedējoša ar garajiem, tumšajiem gaiteņiem.
8. Post office in Venize

9. Traffic jam of Gondolas
10. Me & Paradise bridge 

9. Gondolu sastrēgums. Vietējie saka: "Gondolistu kasta", jo parasti gondolista profesija tiek pārņemta no paaudzes, paaudzē. Šobrīd pasaulē esot 400 gondolistu. Gondolistu pakalpojumus izmanto tikai tūristi un cena var būt ap 100EUR. Un tas ir ļoti, ļoti daudz arī priekš vietējiem!
10. Paradīzes tilts aiz manis.
11. We and our mentor Silvia.


12. Touch & be lucky
11. Mēs un mūsu mentore Silvia. Mentors ir cilvēks, kurš ir atbildīgs par mums četriem šeit Dolo. Viņa patiesi ir viena no labākajām mentorēm, kādu vien var vēlēties! Viņa uzklausa mūs, palīdz un atbalsta, cik vien tas ir iespējams, jo kā lai ar nebūtu galējais ir vīrieša vārds.
12. Pieskaroties šai sejai, tu kļūsti veiksmīgs. Es cerēju uz veiksmi - naktī vairs nesapņot.
13. Campanile di San Marco
13. Svētā Marka tornis. Ar nepacietību gaidu Karnevālu, kad varēs vērot svinības un aktivitātes, arī ap šo torni. Karnevāls norisinās februārī!
14. My friends are dancing near to San Marco basilic

14. Dejas pie 13.gs. celtās Svētā Marka bazilikas, mozaīkas attēlo Svētā Marka ienešanu bazilikā.
15. Dodžu pils - 9.gs. gotiskās arhitektūras paraugs. Viens no apskates vērtajiem muzejiem, kurus mums ir ieteikuši obligāti apmeklēt.
15. Palazzo Ducale
16. Svētā Giorgio Maggiore sala - baznīca un klosteris, kas celts no 1559.g.-1580.g.
16. San Giorgio Maggiore island
17. Palazzo Ducale  
18. Palazzo Ducale - try to survive

17., 18. Dodžu pils. Es nevēlējos izrādīt savas kājas, bet gan izmēģināt vai spēju šķērsot šķērsli tam nepieskaroties. Stāsts ir tāds, ka reiz kādam cilvēkam lai izglābtos no nāves soda ir bijis jāpāriet nepieskaroties kolonai un nenokrītot no malas. Man īsti neizdevās...
19. Nabadzīgie mēs :D sēžam starp gondolām un Dodžu pils kompleksu un tiesājam nost savas sviestmaizes. Skats par miljonu, sviestmaize (bez sviesta) par 1Eur.
19. Poor volunteers - sitting & eating sandwiches!
20. Nopūtu tilts 1600.g. - gaitenis starp Dodžu pili un cietumu. Nosaukts par nopūtu tiltu dēļ cietumnieku nopūtām.
20. IL CIELO DEI SOSPIRI
21. Santa Maria della Salute -"varena lēdija, kas stāv uz sava salona sliekšņa". Baznīca uzbūvēta pateicībā par pilsētas izglābšanu no mēra epidēmijas 1630.g. Salute nozīmē veselība, pestīšana. Šī ir mana mīļākā foto no Venēcijas apmeklējuma.


21. Santa Maria della Salute
 22. Skats uz Grand Canale pie vakarē, kad tūristi to vairs nebija tik ļoti apsēduši.
22. View to Grand Canale
23. Lai kā ar nebūtu es mīlu Itāliju. Protams, ne tā kā Latviju... 
23. I love Italy!

1 komentārs: